PRVNÍ ZASTÁVKA KEMPOVÉ PLAVBY ZA NÁMI!

FOTKY: http://www.krystofkemp.cz/mikulov/#fotky

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=CoF6T5d2PUM

A pro ty, kteří na kempu s námi nemohli mít, sem dáváme reportáž z iReportu:

iReport: Kryštof Kemp dokázal ještě zvednout laťku. V Mikulově se bavili malí i velcí piráti celý víkend

Po dvou letech na stejném místě zakotvil v Mikulově vyprodaný Kryštof kemp. Lístky se prodávaly v prosinci minulého roku a stačilo pouze sedmadvacet minut, aby všech asi pět a půl tisíce vstupenek zmizelo. U ostatních zastávek tomu bylo podobně. Kdo zaváhal, nejel. A o hodně přišel.

Na druhý ročník Kryštof Kempů se fanoušci těšili v podstatě už od konce toho minulého v roce 2014. A skutečnost byla v Mikulově ještě lepší než očekávání. Stačilo asi půl hodiny, aby se téměř zaplnilo stanové městečko. Nakonec se našlo i pár míst pro ty, co přijeli až v sobotu. Po "ubytování" se lidé začali s dekami a karimatkami shromažďovat u auta s aparaturou tušíce, že se něco bude dít. A dělo. Richard a spol. tady zahráli malý akustický předkoncert, přídavek pro své věrné. A že jich nebylo málo. Ve stanech nocovalo asi dva a půl tisíce lidí. Ani nevíme, jestli druhý den byla rozcvička, protože když první vstávali, poslední šli teprve spát.

Letní sobota měla v areálu místního amfiteátru připravené jak atrakce pro děti, tak i pro jejich starší doprovod. Zatímco tatínkové odpočívali ve stanu ostravského pivovaru, maminky nahrávaly své ratolesti při pokusu naučit se zahrát na kytaru nebo na bubny jednu píseň z repertoáru jejich oblíbené kapely. A za odměnu si ji s nimi přišel zanotovat Richard Krajčo. Ten, stejně jako ostatní členové kapely, byl na roztrhání. Jeden vařil s kuchařem Romanem Vaňkem, druhý postával u surfovací mašiny, další dávali rady, jak správně hrát na kytaru a nebo bušit do bubnů. Všichni měli neustále po ruce fix nutný na podepisování čehokoli a kamkoli a na tváři vlídný úsměv, byť bylo pětatřicet stupňů

A mezitím, co v indiánských týpkách plnily děti úkoly a sbíraly razítka do svých deníčků, aby za ně mohly dostat poklad, na hlavním pódiu hrála jedna kapela za druhou. Voxel, Jelen, Michal Hrůza a pak zasedl k mikrofonu Ivan Mládek se svou grupou. Večer byl ukončen vystoupením Kryštofů. Poté následoval ještě fotbálek s vítězem celodenního turnaje a na závěr na malém pódiu s karlovarskými U mě dobrý zapěl Richard Krajčo "pozůstalým" při opékání špekáčků. A nebylo jich málo.

Pak se přesunul společně se spoluhráči do kempu, kde pokračovalo setkávání u barování. Ten večer se pod Pálavskými kopci nepopíjelo víno, ale whiskey. Sotva v neděli ráno vystrčil Richard Krajčo ze svého stanu nos a chtěl provést nutnou ranní hygienu, už tu byli zase jeho fanoušci, kteří ho nechytili v sobotu, a prosili ho, jestli by se s nimi nevyfotil a nepodepsal se. Bez jakýchkoli řečí jim vyhověl, i když měl tak málo naspáno a kdo ví, kolik vypito. Ze všech stran se ozývala slova chvály. Můj šestiletý syn Kryštof Richardovi řekl, že to bylo perfektní. Dokonce lepší než vystoupení Michaela Jacksona, jeho oblíbence. A to už je co říct.

Do nedělní desáté hodiny dopolední se stanové městečko proměnilo opět v pustou plochu u sportovní haly. Dodávka s kapelou zavezla hudebníky domů, aby se psychicky a fyzicky připravili na fanoušky v Náměšti na Hané. Otvírá se již tuto sobotu.Mimochodem, fanoušci by si měli koncerty Kryštofu užívat, dokud to jde. Příští rok totiž vystoupí pouze dvakrát. 

Partneři