Kryštof Kemp nadchl oboru v Hukvaldech i podhradí v Lokti

Tak už máme za sebou tři Kryštof Kempy. Po Náměšti jsme se vydali na Hukvaldy a do Lokte. A i tam to byla jízda! Vlny mávajících rukou, skandovalo se, zpívalo, bylo slunečno. Prostě pohoda a všichni nadšení - kapely i publikum.

Už na Hukvaldech se nám podařilo odstranit nedostatky z Náměšti na Hané, takže se již neopakovaly fronty u stánků s jídlem a pitím. "Poučili jsme se a ve spolupráci s partnery posílili prodejní místa tak, aby návštěvníci byli spokojeni," prozradil Richard Krajčo.

Stromy v areálu hukvaldské obory skýtaly vítaný úkryt před vušdypřítomným sluncem, pro osvěžení mezi koncerty hasiči přichystali sprchu z hadice. Nejvíc si ji užívaly děti, kterých na Kryštof Kemp s rodiči dorazily stovky, ale také dospěli včetně Richarda, který vodní sprchou několikrát také proběhl.

Hukvaldy byly produkčně nejnáročnějším prostorem, kde se Kryštof Kemp letos koná. Přirodní amfiteátr v chráněné krajinné oblasti má přísná pravidla, která je nutno dodržovat, a samozřejmě mnohé záleží také na ohleduplnosti návštěvníků.

"Chtěli bychom fanouškům moc poděkovat, protože z nich byl příjemně překvapen i správce obory. Chovali se super nejen v amfiteátru, ale také na tábořišti, kde po sobě zodpovědně uklidili. Takže bude-li Kryštof Kemp někdy příště, může být opět i na Hukvaldech," prozradil produkční festivalu Honza Lippert.

Hukvaldy byly jediným Kryštof Kempem, jehož se kvůli dlouho dopředu domluvenému koncertu nemohla zúčastnit Lenny, která jinak všechny Kempy otevírá. A tak ji zastoupila formace Dolls In The Factory, která s Kryštofem odjela jarní klubové turné. Mladíci z Frýdku-Místku se od publika na Hukvaldech dočkali ovací a zahájili sérii písní pro Michala Hrůzu, který se zotavuje po vážném napadení.

"Michal je jen jeden, ale někým jsme fanouškům chtěli udělat radost a tak jsme pozvali Marka Ztraceného. Navíc jsem poprosili všechny kapelu, zda by mohly do svého repertoáru zařadit jednu Michalovu písničku," uvedl Richard Krajčo.

Kryštof zahrál Hrůzovu píseň Zejtra mám, zatímco Mňága a Žďorp si vybrala Duši do vesmíru; písničku mimochodem zkoušela do poslední chvíle v produkční kůlně. Kapela Nebe nacvičila Namaluj svítání a Marek Ztracený předvedl publiku svou verzi hitovky 1+1.

"Je to smutné, ale věřím, že to s Michalem dobře dopadne. Uvidíme, zda se s Richardem domluvíme i na ostatní Kempy. Atmosféra je zde báječná," říkal po koncertě Marek Ztracený, jehož publikum přijalo vstřícně a řadu jeho písniček odzpívalo. Domluva s Markem se nakonec podařila a do itineráře si zařadil všechny zbývající Kempy.

Hukvaldská zastávla byla vyprodána jako první, což Kryštof při svém koncertě, který začal s mírným zpožděním oproti plánu, ocenil. "Byl to hukvaldský masakr kryštofí pilou! Děkujeme," zhodnotila kapela koncert na svém facebookovém profilu.

A nadšení neskrývala ani po víkendu v amfiteátru v Lokti. Slunečné počasí, nadšené publikum i interpreti. "To zase byla kempová jízda!" prohlásil Richard. I kvůli nádherné kulise hradu čnícím nad pódiem patřil také zdejší Kryštof Kemp k těm nejrychleji vyprodaným.

První nedočkavci začali přijíždět už během pátečního odpoledne, aby se jich do večera ve stanovém městečku ubytovalo několik stovek. Za odměnu se dočkali malého koncertu akustického kapely Kryštof přímo mezi stany. A ráno si mohli s Richardem zacvičit.

"Nestanoval jsem asi deset let, ale člověk si hned vzpomněl, jaká to je nádhera, obzvláště když jsou fanoušci vstřícní a přijíždějí s dobrou náladou, takže to člověku nabije baterky na náročný sobotní program. A zatím pokaždé jsem zvládl i ranní rozcvičku, kde je spousta legrace," říká Richard.

Na Lokti výjimečně nevítal návštěvníky v první hodině od otevření areálu hned u vstupu jako jinde, ale až po pár zatáčkách u prvních stanů s různými aktivitami. "Bylo to z logistických důvodů, vstup byl zároveň jediným vjezdem a nechtěli jsme vytvořit špunt," podotkl Honza Lippert.

Už od prvních chvil všichni členové Kryštof rozdávali ve svých stále příjemně zaplněných workshopech podpisy, fotografie a úsměvy. Ondřej Kyjonka za pípou coby expert přes pivo, Nikolaj Arichtev a Nikolaos Grigoriadis u svého foto/moto stanu, Evžen Hofmann a Jakub Dominik v hudební škole. A Nikos Kuluris v taverně, v níž měl poprvé vzácného hosta - Romana Vaňka.

"Mám pocit, jako bych byl na festivalu v úplně jiné zemi. Parádní atmosféra," řekl populární kuchař, který zavítá ještě na Kryštof Kempy ve Svojšicích a Plzni.

Spoustu aktivit stejně jako na všech Kempech připravili i partneři festivalu. Muzikiáda T-Mobile plná různých soutěží inspirovaných hudebními nástroji jednotlivých členů kapely byla stále obsypána dětmi. V pivocvičně Ostravar byl po celý den k dispozici vrchní sládek Libor Vávra a společně s Ondrou vedli tři degustační lekce. O dostatek jídla a nealka se pak postaral Agrofert.

Po večerním vyvrcholení fotbalového turnaje, kdy se Kryštof střetl s vítězem fanouškovského turnaje (poprvé narazil na dívčí družstvo, které s Romanem Vaňkem v bráně dokázalo kapelu porazit), nadešel čas na společné opékání buřtů a společné zpívání s kapelou Karla Holoubka. S osvíceným zámkem to byl opravdu romantický večer, v němž někteří fanoušci pokračovali u kytar ve stanovém městečku skoro až do rána.

A teď se stěhujeme do Mikulova... Snad nebude pršet :-)

Partneři