Svojšický Kemp: zpívání v dešti a ledové kbelíky

Muzikant Marek Ztracený a populární kuchař Roman Vaněk totiž vyslyšeli výzvu Richarda Krajča a zapojili se do celosvětové kampaně, která šíří povědomí o nemoci ALS. Výzva je jednoduchá - polít se z kbelíku vodou s ledem, vyzvat další tři lidi a přispět na charitativní účely dle svého výběru.

"Těším na ty tisíce videí od našich fanoušků, protože Marek vyzval všechny účastníky svojšického Kryštof Kempu," smál se Richard Krajčo. Kromě fanoušků Ztracený nominoval Martu Jandovou a Pavla Vrzáka z kapely UDG.

Roman Vaněk, který se Kryštof Kempu účastnil již podruhé jako host ve workshopové taverně saxofonisty Kryštof Nikose Kulurise, na sebe chrstl ledový kbelík během koncertu Kryštof. A vyzval kamaráda Pavla Pažouta Žáčka, herce a baviče Lukáše Pavláska a politického lobbistu Tondu Blaníka, postavu z internetového satirického sitcomu Blaník, jehož hraje Marek Daniel.

Občasné přeháňky nedokázaly tisícům fanouškům zkazit dobrou atmosféru, která ve Svojšicích panovala již od pátečního večera, kdy přijeli první nedočkavci, aby si užili tradiční minikoncert ve stanovém městečku. Byli svědky zlomení kletby písně CyRáno. "Od chvíle, kdy jsem napsal verš Jsi štěstí / jako když Baník porazí Spartu, tak Baník tu Spartu neporazil. Trvalo to šest let. Jsem rád, že si to dnes můžu užít a zařvat ten verš z plných plic," pronesl velký fotbalový fanoušek Krajčo poté, co ostravský klub porazil pražského rivala na jeho hřišti 1:0.

Během sobotního hlavního programu se fanoušci museli několikrát schovávat pod deštníky a pláštěnky, ať už to bylo během koncertu Mňágy a Žďorp či při koncertu Kryštof, kteří zrovna hráli svůj hit Obchodník s deštěm, když začalo pršet. "Tohle se nám u té písničky prostě občas stává," žertoval Krajčo s publikem, které mělo možnost se schovat v obřím stanu, který pořadatelé postavili speciálně jen ve Svojšicích kvůli nevlídné předpovědi počasí.

Lídr Kryštof během dne jako vždy poletoval mezi pódiem a workshopy jednotlivých členů kapely, stánky s jídlem a pitím a doprovodnými aktivitami, které připravili partneři festivalu Ostravar, T-Mobile a Agrofert.

Seriál sedmi Kryštof Kempů vyvrcholí 30. srpna v amfiteátru v plzeňském Lochotíně. Poslední lístky jsou k dostání na www.ticketstream.cz. "Už nyní víme, že to bude největší Kryštof Kemp, ale nechceme to s prodeji přehánět, aby zachovali komfort pro návštěvníky a skvělou atmosféru, kterou se už šestkrát podařilo vytvořit, ať bylo hezky, nebo pršelo," říká Krajčo.

Partneři